The leg quarters here in NC go on sale lots of times for $0.59 to $0.79/lb, and that is in the grocery store per pack so I can imagine buying by the case may save a few pennies. Walmart sells a 10lb. bag of quarters for $6.90 (daily) and has lots of sales for $5.90 which works out to $0.59/lb. It is the stock up time if you are feeding RAW.

Once a person goes RAW I think the very next purchase should be a large deep freezer to take advantage of sales as they pop up. $0.29/lb is meaningless if there is no where to put it. For me feeding RAW forces me to be a opportunistic shopper. I check the Wednesday sales ads in the paper and hit any store that works for me on my hour commute home.

I get a scrap box from the local butcher and a month or so go there was about 1/4 rib eye loin in the bottom. I cut it up for the dogs. They had rib eyes that night and I ate a bologna sandwich. At times RAW is not all that it is cracked up to be. LOL. EWO